Webratik Hızıyla Sitenizi Açın!

+90 (537) 893 27 27

ya da

Sizi Arayalım

Sık Sorulan Sorular

Web sitenizin kurulumu tamamlandıktan sonra tarafınıza iletilen Webratik İçerik Yönetim Paneli bilgileri ile web sitenizin tüm içeriklerini siz gireceksiniz. Ama isterseniz içerik girişi konusunda Webratik ekibinden hizmet satın alabilirsiniz.

İçerik giriş hizmetini satın alabilmeniz için tüm içeriklerin hazırlandıktan sonra Webratik İçerik Destek Ekibine iletilmesi gerekmektedir. Farklı zamanlarda parça parça gönderilen içerikler Webratik içerik destek ekibi tarafından işleme alınmaz.

Domain veya alan adı, hatırlanması zor olan IP adresleri yerine kullanılması için internet otoriteleri tarafından geliştirilen bir isimlendirme yöntemidir. Siteniz için seçtiğiniz ismin; .com, .net, com.tr gibi bir uzantıyla kullanılan haline alan adı ya da domain denmektedir. Örneğin; www.webratik.com bizim domainimiz veya alan adımızdır.

Bu konuda daha detaylı bilgiyi blog sayfamızda yer alan bu makale ile buraya tıklayarak edinebilirsiniz.

Webratik'te direk Webratik sunucuları üzerine video yükleme seçeneği bulunmamaktadır. Sitenize yüklemek istediğiniz videolarınızı öncelikle YouTube kanalınıza yüklemeniz ve video linkini Webratik panelinde yer alan Video ekleme bölümüne eklemeniz gerekmektedir. Böylelikle videonuz YouTube kanalı üzerinden siteniz içinde oynatılır ve videonunuz izlenme sayısı da artar.

Webratik sitelerini kullanırken isterseniz yeni bir domain alabilir, isterseniz daha önce almış olduğunuz firmanıza veya size ait olan bir domaini DNS kaydı yönlendirmesi ile kullanabilirsiniz. Böyle bir durumda Webratik Yönetim Paneli bölümünden size iletilecek olan DNS kayıtlarını kullanabilirsiniz.

Kendinize ait domainin DNS kayıtlarını aşağıdaki şekilde düzenlemeniz gerekmektedir ;

dns1.webratik.com

dns2.webratik.com

Eğer bu işlemi kendiniz yapamıyorsanız, Webratik destek ekibinden, telefon desteği alabilirsiniz.

Webratik kullanırken 1. yıl sonunda, bir sonraki yılın domain, hosting, kurumsal mail ve SSL adresleri kullanımı için ödeyeceğiniz rakam sadece 400 TL + KDV'dir.

Web sitenizin gerek ürünler gerekse foto galeri bölümüne istediğiniz kadar fotoğraf ekleyebilirsiniz?

Webratik kullanırken web sitenizin ürünler, foto galeri veya diğer içerik bölümlerine fotoğraf eklerken, görsel boyutunuzun en fazla 10 mb, en az 100 kb olması gerekmektedir. Eklenen görsel Webratik görsel croplama özelliği ile uygun olan ölçüye göre ölçeklendirilir. Her sitenin tasarımsal olarak resim ölçüsü değişkendir. Sizin websiteniz için uygun olan ölçü görsel ekleme bölümünde yazmaktadır.

Webratik sitelerinde yer alan tüm içerik ve özellikler sayfasında belirtilmiştir. Webratik site alımı yaparken hangi içerik ve özelliklere sahip olmak istediğinizi kendiniz belirleyebilirsiniz.

Webratik sunucularının tamamı Türkiye'de hizmet veren farklı yer sağlayıcılarda yer almaktadır.

1. Webratik Gaziantep Üniverstesi Teknopark bünyesinde faaliyet gösteren VEMEDYA - Ve interaktif Medya ya aittir. Tüm ticari bilgilerimizi, adres ve telefon bilgilerimizi iletişim sayfamızda görebilirsiniz.


2. VEMEDYA Teknoloji Geliştirme Bölgesi'ndedir: Şirketimiz Türkiye'nin önde gelen teknoparklarından biri olan Yıldız Teknopark'ta yer almaktadır ve sürekli AR-GE faaliyetleri yürütmektedir.

3. Onaylı Projeler: Teknopark içerisinde yürüttüğümüz AR-GE projesi kapsamında "WEBRATİK İnternet İçerik Yönetim Sistemi" isimli projemiz T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanmış ve proje bitirme belgesi alınmıştır. "WEBRATİK CMS – E-Commerce System" isimli projemizin de çalışmaları onaylanmış ve AR-GE faaliyetleri devam etmektedir.

4. Uzman Ekip: Mühendis, öğretmen gibi uzmanlardan oluşan yazılım, teknik destek ve pazarlama birimimiz ile birlikte her zaman bize ulaşabilirsiniz.

5. WEBRATİK binlerce web sitesine hizmet vermektedir: Aralarında kaymakamlık, belediye gibi devlet kurumları da bulunan binlerce web sitesine hizmet vermektedir. Referanslarımızdan bazılarını referanslarımız sayfamızda görebilirsiniz.

6. Benzersiz Yazılım: Yazılımımız tamamen kendimize ait olup, müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda sürekli geliştirilmektedir. SEO özellikleri üst seviye olup SEO uyumludur. Mobil uyumludur. Türkçe yönetim paneli paneline sahiptir.

Evet. Tüm müşteri sitelerimiz gibi sizin de web siteniz Google'da ve diğer arama motorlarında bir süre sonra çıkmaya başlayacaktır.

Evet. Maillerinizi outlook, akıllı telefon ve tüm cihazlarınızda kullanabilirsiniz. Ayarlar ile ilgili yardım sayfalarımızda adım adım görsel anlatımlarımız mevcuttur. İsterseni herhangi bir kurulum yapmadan webmail üzerinden maillerinize istediğimiz yerden erişebilirsiniz.

Hayır. Tüm müşteri sitelerimiz kendi özel sunucularımızda özel bir sistemle barındırılmaktadır ve farklı hostinglerde kullanılamamaktadır. Verdiğimiz hizmette hosting ücreti de dahil olduğu için ekstra hosting ücreti ödemenize de gerek kalmayacaktır.

Bir web sitesinin internet üzerindeki adı veya adresi anlamına gelen "domain" kavramı, IP adreslerini alan adınıza yönlendirerek sitenizin akılda kalmasını sağlar. Ziyaretçilerin sitenizi akılda tutabilmesi için sadece alan adı almanız yetmiyor.

Firmanızın adına veya faaliyet gösterdiği konuya uygun bir alan adı seçmeniz, sizin yararınıza olacaktır. İçeriğinizden veya sektürünüden farklı bir alan adına sahip olmak, ziyaretçileriniz tarafından pek hoş karşılanmayabilir. Günümüzde internet sitelerine olan ilgi, birçok uygun alan adının daha önce satın alındığı anlamına geliyor. Mevcut olan ve alabileceğiniz isimler arasından, sizi en iyi yansıtan ismi seçmeniz gerekiyor. Etkili alan adı seçebilmeniz için birkaç tavsiye de verelim:

  • Alan adınız mümkün olduğu kadar kısa olmalı,
  • Alan adınız benzerlerinden uzak ve özgün olmalı,
  • ".com" ya da ".net" gibi popüler alan adı uzantıları kullanılmalı,
  • Alan adınız özel karakterleri içermemeli.

Unutmayın ki web sitenizin ismi ne kadar akılda kalıcı olursa, o kadar fazla ziyaretçiye sahip olursunuz.

Mesela makina sektöründe faaliyet gösteren bir firmanız var ve firma adınız  "Yıldırım Makina". Bu firma için en uygun alan adı eğer daha önce başka biri tarafından alınmamışsa www.yildirimmakina.com dur. Bu alan adı alınmış ise www.yildirimmakina.com.tr veya www.yildirimmakina.net alan adları tercih edilebilir.

WEBRATİK yazılımı kendi bünyemizde bulunan mühendisler ve yazılımcılar tarafından geliştirilmiştir bize özel &49;100 yerli bir içerik yönetim sistemidir. Wordpress vb. yazılım değildir.

WEBRATİK yazılımı ihtiyaca ve gelen taleplere göre sürekli güncellenmektedir.

WEBRATİK, yazılım ekibi tarafından gerçekleştirilen tüm güncelleme ve yenilikler tüm müşterilere ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Kurumsal e-posta adresi domain isminizi içeren kişiselleştirilmiş bir e-posta adresidir.

Mesela, muhasebe@vemedya.com gibi.

Profesyonel bir iş e-posta adresi, online imajınızda iyi bir izlenim bırakır. Webratik ile, tüm ekip veya ekip üyeleri için bir kurumsal e-posta adresi alabilirsiniz.

Bu, müşterilere güven vermek ve onlara doğru kişiyle iş birliği içerisinde olduklarını kanıtlamak için harika bir yoldur. İşte size uygun olabilecek bazı seçenekler:

satis@vemedya.com ( Satış Departmanınız İçin)

muhasebe@vemedya.com (Muhasebe Departmanınız İçin)

erdal@vemedya.com (Şirket Sahibi İçin)

export@vemedya.com (İhracat Departmanınız İçin)

Evet. Webratik ile yapılan tüm websiteleri mobil cihazlara uyumlu bir yazılım teknolojisiyle responsive olarak hazırlanmıştır. Yani tüm cep telefonlarında ve tabletlerde sorunsuz olarak kendini yapılandıran bir altyapıya sahiptir. Mobil cihazlarda sorunsuz çalışan web sitesi kurmak için ekstra bir site daha kurmanıza gerek yoktur.

Webratik başvurunuzu tamamladıktan sonra, en geç 12 saat içinde web sitenizin kurulumu tamamlanıp tarafınıza yönetim paneli şifreleri mail ve SMS yoluyla iletilir. internet siteniz yapım aşamasında olarak aktif edilir. Size gönderilecek yönetim paneli aracılığıyla size kalan yalnızca içeriklerinizi girmek olacaktır. Eğer içerik giriş hizmet paketi de aldıydanız tüm içerikleri tarafınıza iletmenize müteakip siteniz aynı gün içerik girişi sonrasında yayına alınır.

Evet. Webratik'te Google, Yandex, Bing gibi arama motorları için gerekli site içi ayarlamalar sistem tarafından otomatik olarak yapılmaktadır. Sizden istenen, site yönetim panelinden firmanız, ürünleriniz veya hizmetleriniz ile igili doğru açıklama ve anahtar kelimeleri gerekli alanlara yazmanız olacaktır.

Bu açıklama ve anahtar kelimeleri ihtiyaca göre istediğiniz zaman değiştirebilir, düzenleyebilir veya yeni kelimeler ekleyebilirsiniz.

Webratik Hazır site yönetim panelimiz tamamen Türkçe'dir. Müşterilerimizin en kolay şekilde yönetebilmesi için her ayrıntısına kadar düşünülerek hazırlanmıştır. Genel kullanım videoları, yardım videoları, her alanın yanında açıklamaları ve konu anlatımları mevcuttur. Ayrıca takıldığınız yerlerde ücretsiz teknik destek alabilirsiniz.

Webratik Web Site Yönetim Paneli tamamen Türkçedir. Müşterilerimizin en kolay şekilde yönetebilmesi için her ayrıntısına kadar düşünülerek hazırlanmıştır. Genel kullanım videoları, yardım videoları, her alanın yanında açıklamaları ve konu anlatımları mevcuttur. Çok az bilgisayar kullanma bilgisine sahip herkesin kolaylıkla içerik girebileceği, içerikleri düzenleyebileceği, fotoğraf ekleyebileceği bir yapıdadır. Adı üstünde WEBRATİK; Pratik Web Site yönetim sistemidir.

Webratik web sitesi temaları tüm sektörlere hitap edebilecek şekilde planlanarak hazırlanmıştır. Eğer mevcut temalarımızın sizin isteğinize cevap vermediğini düşünüyorsanız özel tasarım için tasarım ekibimizle irtibata geçerek özel tasarım teklifi alabilirsiniz.

Özel tasarım teklifi almak için buraya tıklayınız.

Web sitenizden gelen mesajları Webratik Kontrol panelinizden görebilirsiniz. Ayrıca gelen mesajları belirtmiş olduğunuz email adresindende kontrol edebilirsiniz.

Evet. Webratik ile yapılmış ve tüm özelliklere sahip bir web sitesi demosunu aşağıdaki linke tıklayarak incelebilirsiniz.

Webratik Web Sitesi Demosu

Evet. Matbaada basılan katalogunu Webratik yönetim panelinden E-Katalog olarak ekleyebilirsiniz. Bunun için katalogunuzun .PDF formatında olması gerekmektedir. PDF dosyayı Webratik yönetim paneli üzerinden sisteme yükledikten sonra ziyaretçilerinden tarafından sayfa sayfa görüntülenebilir. E- Katalog aynı zamanda mobil cihazlarda da uyumlu olarak görüntülenir.

Webratik 5 farklı dili desteklemektedir. Talep ettiğiniz takdirde web siteniz Türkçe, İngilizce, Arapça, Rusça ve Fransızca olarak yayınlanabilir. İçeriğinizin çevirilerini yaptırarak tüm bu dillerde yayın yapan bir siteniz olabilir.

Google ve diğer arama motorları SSL Sertifikası olmayan siteleri Chrome ve benzeri tarayıcıda  "Güvenli Değil" olarak gösterir. Webratik kurulumunda her siteye SSL sertifikası eklenir ve tarayıcıda siteniz "GÜVENLİ BAĞLANTI" olarak görünür. Ayrıca Google SSL Sertifikası olan siteleri arama sonuçlarında daha üst sıralarda gösterir.

Webratik web siteleri, genel anlamda Google ve diğer arama motorlarının sitenizi kolay ve hızlı indekslemelerine uygun olarak yapılandırılmıştır. 

Google&39;da web sitenizin sıralamasına etki edecek iç ve dış 200 den fazla SEO kriterinin olduğunu göz önüne alırsak ve bu kriterlerden bir çoğunun sadece sitenin kodlanması ile olmadığını düşünürsek, Webratik olarak hiç bir web sitesinin arama motorlarında ilk sayfada çıkabileceğini garanti edemeyiz.

Hayır. Kurumsal E-Posta adresinizi kullanarak reklam ve tanıtım amaçlı toplu mail gönderimi yapmanız yasal olarak da mümkün değil.

Webratik üzerinden kullandığınız kurumsal E-Posta adreslerinde günlük mail gönderim limiti vardır ve limite ulaşıldığında mail adreslerinizin spam mail olarak işaretlenmemesi için güvenlik sebebiyle mail gönderiminiz o gün için engellenir.

İzinli toplu e-posta gönderimleri için Mail Marketing hizmeti veren farklı yerlerden hizmet alabilirsiniz. Blog sayfalarımızda bu firmalar ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Evet. Webratik yönetim panelinden tüm Sosyal Medya hesaplarınıza ait linkleri sitenize kolayca ekleyebilirsiniz.

Webratik yönetim paneli giriş bilgilerinizi unuttuğunuz takdirde şifremi unuttum linkine tıklayarak e-posta ve cep telefonunun üzerinden tarafınıza yeni şifre gönderilmesiniz sağlayabilirsiniz.

Evet. Ödemelerinizi kredi kartı ile veya havale ile yapabilirsiniz.

Evet. Webratik Yönetim panelinden, web sitenizi yayınlandıktan sonra, internet bağlantısı olan herhangi bir yerden sitenizin içeriğini online olarak güncelleyebilirsiniz.

Hayır. Webratik sizlere hazır tasarımlar sunar. Herhangi bir tasarım becerisine veya yazılım bilgisine sahip olmanıza veya herhangi bir tasarım yazılımı satın almanıza gerek yoktur. Webratik'te birkaç dakika içinde tamamen profesyonel bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanıyan çeşitli hazır şablonlar vardır. Yapmanız gereken şey içeriklerinizi, fotoğraflarınızı ve web sitenizde olmasını istediğiniz her türlü bilgi girmektir.

Web sitemin "Hakkımızda" yazısını nasıl oluşturmalıyım?

Webratik kurumsal e-posta hizmetlerinde Yandex Mail altyapısını kullanmaktadır. Başvurunuz sonrası kurumsal e-posta adresleriniz (Örnek: info@firmaadiniz.com) Yandex Mail üzerinden açılarak tarafınıza gerekli kullanım bilgileri iletilir.

Kurumsal E-Postalarınızı isterseniz herhangi bir yerden Yandex Mail'e girerek isterseniz de bilgisayarınızda Outlook ve benzeri bir programa ve cep telefonunuzun mail uygulamasına kurarak gelen ve giden mailleri senkronize bir şekilde kullanabilirsiniz.

Web Siteme Girdiğimde "Güvenli Değil" Yazıyor. Ne Yapmalıyım?

E-Posta programınızdan (Outlook gibi)  bir maili sildikten sonra, mail Çöp Kutusu'na gönderilir. Eğer Çöp Kutusu'ndan da kalıcı olarak sildiyseniz, mail kutunuzdan kalıcı olarak sildiğiniz mailleri geri getirmeniz mümkün değildir.

Web Siteme Yeni Bir Sayfa Ekleyebilir miyim?

Websitemin girişinde özel günlerde açılıp kapatılabilen POP-UP otomatik iptal olur mu?

Hayır. Webratik ile yapılan web sitenizi sadece bir domain yani web adresinde kullanabilirsiniz. Aynı siteyi farklı bir web adresinde farklı bir içerik ile de kullanmak istiyorsanız tekrar ödeme yapmanız gerekmektedir. Konu ile ilgili lütfen destek ekibimiz ile irtibata geçiniz.

Webratik, web sitenizin istatiklerini Google Analitik altyapısını kullanarak tutmaktadır. Google Analitik ile web sitenizin ziyaretçi sayısından, sitenize hangi şehirden, hangi ülkeden girildiğinden, hangi cihazlarla girildiğine kadar bir çok detayı istediğiniz zaman görebilir ve raporları izleyebilirsiniz.

Webratik ile yapılacak en ucuz websitesi fiyatı, standart özellikleri kapsayan ve herhangi bir ektra özellik barındırmayacak şekilde 650 TL'dir. Standart özellikler için özellikler sayfamızı inceleyebilirsiniz. 

Evet. Webratik yönetim panelinde yer alan iletişim bilgileri sayfasından kurumsal WhatsApp numaranızı web sitenize ekleyebilirsiniz. Ziyaretçiler web sitenizde WhatsApp numaranıza tıkladığında direk WhatsApp üzerinden size mesaj atabilirler.

Webratik size, seçtiğinizi tema ile tasarlanmış bir web sitesi sunar. Web sitenizin içeriğini yine Webratik İçerik Yönetim Panelini kullanarak tamamlarsınız. Eğer İçerik Yönetim Hizmeti paketi satın almışsanız sitenizin tüm içeriği Webratik ekibi tarafından güncellenir. Bu hizmetin tamamlanabilmesi için sitenize eklemek istediğinizi tüm içeriğinizi Webratik ekibine eksiksiz olarak göndermeniz gerekir.

Evet, "alan adı" ve "domain" terimleri genellikle aynı şeyi ifade etmek için kullanılır. Alan adı, bir web sitesinin adıdır ve web sitesine erişmek için kullanılır. Domain, internet üzerindeki adresleme sistemini ifade eder ve alan adının internet üzerindeki benzersiz bir kimliği olarak kullanılır. Yani, bir web sitesi için kullanılan alan adı, internet üzerindeki benzersiz bir domain adı ile eşleştirilir ve bu eşleştirme işlemi, web sitesine erişmek için kullanılır.

Webratik yönetim panelinde bulunan ürünler sekmesinde, her ürüne ayrı fiyat ekleyebilirsiniz.