Webratik Hızıyla Sitenizi Açın!

+90 (537) 893 27 27

ya da

Sizi Arayalım

Sık Sorulan Sorular

Domain veya alan adı, hatırlanması zor olan IP adresleri yerine kullanılması için internet otoriteleri tarafından geliştirilen bir isimlendirme yöntemidir. Siteniz için seçtiğiniz ismin; .com, .net, com.tr gibi bir uzantıyla kullanılan haline alan adı ya da domain denmektedir. Örneğin; www.webratik.com bizim domainimiz veya alan adımızdır.

Bu konuda daha detaylı bilgiyi blog sayfamızda yer alan bu makale ile buraya tıklayarak edinebilirsiniz.

Webratik sitelerini kullanırken isterseniz yeni bir domain alabilir, isterseniz daha önce almış olduğunuz firmanıza veya size ait olan bir domaini DNS kaydı yönlendirmesi ile kullanabilirsiniz. Böyle bir durumda Webratik Yönetim Paneli bölümünden size iletilecek olan DNS kayıtlarını kullanabilirsiniz.

Kendinize ait domainin DNS kayıtlarını aşağıdaki şekilde düzenlemeniz gerekmektedir ;

dns1.webratik.com

dns2.webratik.com

Eğer bu işlemi kendiniz yapamıyorsanız, Webratik destek ekibinden, telefon desteği alabilirsiniz.

1. Webratik Gaziantep Üniverstesi Teknopark bünyesinde faaliyet gösteren VEMEDYA - Ve interaktif Medya ya aittir. Tüm ticari bilgilerimizi, adres ve telefon bilgilerimizi iletişim sayfamızda görebilirsiniz.


2. VEMEDYA Teknoloji Geliştirme Bölgesi'ndedir: Şirketimiz Türkiye'nin önde gelen teknoparklarından biri olan Yıldız Teknopark'ta yer almaktadır ve sürekli AR-GE faaliyetleri yürütmektedir.

3. Onaylı Projeler: Teknopark içerisinde yürüttüğümüz AR-GE projesi kapsamında "WEBRATİK İnternet İçerik Yönetim Sistemi" isimli projemiz T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanmış ve proje bitirme belgesi alınmıştır. "WEBRATİK CMS – E-Commerce System" isimli projemizin de çalışmaları onaylanmış ve AR-GE faaliyetleri devam etmektedir.

4. Uzman Ekip: Mühendis, öğretmen gibi uzmanlardan oluşan yazılım, teknik destek ve pazarlama birimimiz ile birlikte her zaman bize ulaşabilirsiniz.

5. WEBRATİK binlerce web sitesine hizmet vermektedir: Aralarında kaymakamlık, belediye gibi devlet kurumları da bulunan binlerce web sitesine hizmet vermektedir. Referanslarımızdan bazılarını referanslarımız sayfamızda görebilirsiniz.

6. Benzersiz Yazılım: Yazılımımız tamamen kendimize ait olup, müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda sürekli geliştirilmektedir. SEO özellikleri üst seviye olup SEO uyumludur. Mobil uyumludur. Türkçe yönetim paneli paneline sahiptir.

Bir web sitesinin internet üzerindeki adı veya adresi anlamına gelen "domain" kavramı, IP adreslerini alan adınıza yönlendirerek sitenizin akılda kalmasını sağlar. Ziyaretçilerin sitenizi akılda tutabilmesi için sadece alan adı almanız yetmiyor.

Firmanızın adına veya faaliyet gösterdiği konuya uygun bir alan adı seçmeniz, sizin yararınıza olacaktır. İçeriğinizden veya sektürünüden farklı bir alan adına sahip olmak, ziyaretçileriniz tarafından pek hoş karşılanmayabilir. Günümüzde internet sitelerine olan ilgi, birçok uygun alan adının daha önce satın alındığı anlamına geliyor. Mevcut olan ve alabileceğiniz isimler arasından, sizi en iyi yansıtan ismi seçmeniz gerekiyor. Etkili alan adı seçebilmeniz için birkaç tavsiye de verelim:

  • Alan adınız mümkün olduğu kadar kısa olmalı,
  • Alan adınız benzerlerinden uzak ve özgün olmalı,
  • ".com" ya da ".net" gibi popüler alan adı uzantıları kullanılmalı,
  • Alan adınız özel karakterleri içermemeli.

Unutmayın ki web sitenizin ismi ne kadar akılda kalıcı olursa, o kadar fazla ziyaretçiye sahip olursunuz.

Mesela makina sektöründe faaliyet gösteren bir firmanız var ve firma adınız  "Yıldırım Makina". Bu firma için en uygun alan adı eğer daha önce başka biri tarafından alınmamışsa www.yildirimmakina.com dur. Bu alan adı alınmış ise www.yildirimmakina.com.tr veya www.yildirimmakina.net alan adları tercih edilebilir.

Webratik başvurunuzu tamamladıktan sonra, en geç 12 saat içinde web sitenizin kurulumu tamamlanıp tarafınıza yönetim paneli şifreleri mail ve SMS yoluyla iletilir. internet siteniz yapım aşamasında olarak aktif edilir. Size gönderilecek yönetim paneli aracılığıyla size kalan yalnızca içeriklerinizi girmek olacaktır. Eğer içerik giriş hizmet paketi de aldıydanız tüm içerikleri tarafınıza iletmenize müteakip siteniz aynı gün içerik girişi sonrasında yayına alınır.

Evet. Webratik'te Google, Yandex, Bing gibi arama motorları için gerekli site içi ayarlamalar sistem tarafından otomatik olarak yapılmaktadır. Sizden istenen, site yönetim panelinden firmanız, ürünleriniz veya hizmetleriniz ile igili doğru açıklama ve anahtar kelimeleri gerekli alanlara yazmanız olacaktır.

Bu açıklama ve anahtar kelimeleri ihtiyaca göre istediğiniz zaman değiştirebilir, düzenleyebilir veya yeni kelimeler ekleyebilirsiniz.

Webratik Hazır site yönetim panelimiz tamamen Türkçe'dir. Müşterilerimizin en kolay şekilde yönetebilmesi için her ayrıntısına kadar düşünülerek hazırlanmıştır. Genel kullanım videoları, yardım videoları, her alanın yanında açıklamaları ve konu anlatımları mevcuttur. Ayrıca takıldığınız yerlerde ücretsiz teknik destek alabilirsiniz.

Webratik Web Site Yönetim Paneli tamamen Türkçedir. Müşterilerimizin en kolay şekilde yönetebilmesi için her ayrıntısına kadar düşünülerek hazırlanmıştır. Genel kullanım videoları, yardım videoları, her alanın yanında açıklamaları ve konu anlatımları mevcuttur. Çok az bilgisayar kullanma bilgisine sahip herkesin kolaylıkla içerik girebileceği, içerikleri düzenleyebileceği, fotoğraf ekleyebileceği bir yapıdadır. Adı üstünde WEBRATİK; Pratik Web Site yönetim sistemidir.

Webratik web sitesi temaları tüm sektörlere hitap edebilecek şekilde planlanarak hazırlanmıştır. Eğer mevcut temalarımızın sizin isteğinize cevap vermediğini düşünüyorsanız özel tasarım için tasarım ekibimizle irtibata geçerek özel tasarım teklifi alabilirsiniz.

Özel tasarım teklifi almak için buraya tıklayınız.

Web sitenizden gelen mesajları Webratik Kontrol panelinizden görebilirsiniz. Ayrıca gelen mesajları belirtmiş olduğunuz email adresindende kontrol edebilirsiniz.

Evet. Webratik ile yapılmış ve tüm özelliklere sahip bir web sitesi demosunu aşağıdaki linke tıklayarak incelebilirsiniz.

Webratik Web Sitesi Demosu

Evet. Matbaada basılan katalogunu Webratik yönetim panelinden E-Katalog olarak ekleyebilirsiniz. Bunun için katalogunuzun .PDF formatında olması gerekmektedir. PDF dosyayı Webratik yönetim paneli üzerinden sisteme yükledikten sonra ziyaretçilerinden tarafından sayfa sayfa görüntülenebilir. E- Katalog aynı zamanda mobil cihazlarda da uyumlu olarak görüntülenir.

Webratik web siteleri, genel anlamda Google ve diğer arama motorlarının sitenizi kolay ve hızlı indekslemelerine uygun olarak yapılandırılmıştır. 

Google&39;da web sitenizin sıralamasına etki edecek iç ve dış 200 den fazla SEO kriterinin olduğunu göz önüne alırsak ve bu kriterlerden bir çoğunun sadece sitenin kodlanması ile olmadığını düşünürsek, Webratik olarak hiç bir web sitesinin arama motorlarında ilk sayfada çıkabileceğini garanti edemeyiz.

Evet. Webratik yönetim panelinden tüm Sosyal Medya hesaplarınıza ait linkleri sitenize kolayca ekleyebilirsiniz.

Webratik yönetim paneli giriş bilgilerinizi unuttuğunuz takdirde şifremi unuttum linkine tıklayarak e-posta ve cep telefonunun üzerinden tarafınıza yeni şifre gönderilmesiniz sağlayabilirsiniz.

Hayır. Webratik sizlere hazır tasarımlar sunar. Herhangi bir tasarım becerisine veya yazılım bilgisine sahip olmanıza veya herhangi bir tasarım yazılımı satın almanıza gerek yoktur. Webratik'te birkaç dakika içinde tamamen profesyonel bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanıyan çeşitli hazır şablonlar vardır. Yapmanız gereken şey içeriklerinizi, fotoğraflarınızı ve web sitenizde olmasını istediğiniz her türlü bilgi girmektir.

Web Siteme Girdiğimde "Güvenli Değil" Yazıyor. Ne Yapmalıyım?

Hayır. Webratik ile yapılan web sitenizi sadece bir domain yani web adresinde kullanabilirsiniz. Aynı siteyi farklı bir web adresinde farklı bir içerik ile de kullanmak istiyorsanız tekrar ödeme yapmanız gerekmektedir. Konu ile ilgili lütfen destek ekibimiz ile irtibata geçiniz.

Evet, "alan adı" ve "domain" terimleri genellikle aynı şeyi ifade etmek için kullanılır. Alan adı, bir web sitesinin adıdır ve web sitesine erişmek için kullanılır. Domain, internet üzerindeki adresleme sistemini ifade eder ve alan adının internet üzerindeki benzersiz bir kimliği olarak kullanılır. Yani, bir web sitesi için kullanılan alan adı, internet üzerindeki benzersiz bir domain adı ile eşleştirilir ve bu eşleştirme işlemi, web sitesine erişmek için kullanılır.